Scheidsrechtersvereniging GSV Gorinchem door de ogen van Willem Kuijntjes
10 - 04 - 2025
Op 12 april viert de Gorinchemse Scheidsrechters Vereniging (GSV) haar honderdjarig jubileum, een bijzonder moment voor een vereniging die zich sinds 1925 inzet voor de ontwikkeling van scheidsrechters in de regio. Wat begon als een kleine groep gepassioneerde scheidsrechters, is inmiddels uitgegroeid tot een hechte gemeenschap die niet alleen scheidsrechters faciliteert, maar ook zorgt voor de nodige gezelligheid.
Fluiten is tegenwoordig echter iets anders dan 100 jaar geleden. De samenleving is verhard, de druk is toegenomen en de belangen rondom wedstrijden zijn vaak groter. Scheidsrechters staan onder constante spanning en worden soms zwaar onder vuur genomen door spelers, coaches en supporters. Dit maakt het vak veeleisender dan ooit, maar ook relevanter. GSV biedt haar leden de nodige training en mentale ondersteuning om deze uitdagingen het hoofd te bieden.
En hoewel het werk van een scheidsrechter een aantal jaren geleden vaak minder kritisch werd bekeken, zijn de omstandigheden sindsdien veranderd. Dat betekent echter niet dat alles in het verleden beter was. De sport heeft zich enorm ontwikkeld, net als de eisen die aan een scheidsrechter worden gesteld. Wat gisteren werkte, is vandaag de dag geen garantie voor succes. De focus ligt nu meer dan ooit op constante verbetering, mentale veerkracht en het vermogen om de sport in al zijn facetten te begrijpen. Dit brengt ook grote veranderingen met zich mee in de manier van trainen, met een nadruk op conditieopbouw en krachttraining. Bij GSV zullen we deze aspecten in de toekomst nog meer gaan integreren in onze trainingen.
Binnen de vereniging ontmoeten scheidsrechters van alle niveaus elkaar, waarbij ervaringen worden gedeeld en vriendschappen ontstaan. GSV combineert het serieuze werk van scheidsrechter zijn met de gezelligheid van een sportieve gemeenschap, en dat maakt de vereniging tot iets bijzonders. Het jubileum is een feest van trots, passie en vriendschap, en dat mag gevierd worden!
Tot zaterdag!
Willem Kuijntjes