Word het voetbal op de WK vermoord? (Door Wim Kant)
05 - 07 - 2026
Wat ik van de WK tot nu toe gezien heb stemt me niet tot vreugde. De 1e wedstrijd greep de scheidsrechter kordaat in en gaf de kaarten die bij de overtreding horen. Blijkbaar zijn de hoge heren bij de FIFA zo hard geschrokken van de drie rode kaarten in die wedstrijd. De arbiters werden denk ik daarna streng toegesproken dat ze zo weinig mogelijk moesten gaan fluiten en meer door moesten laten gaan. Regelmatig zie ik 4 of 5 spelers rond de scheidsrechters luid protesteren. Is de regel veranderd of is dit alleen maar tijdens de rest van dit WK. Ook verschillende stevige overtredingen worden niet eens bestraft met een vrije schop. Waar moet dit naar toe als straks de Nederlandse competitie weer begint. Het meest zorgen maak ik me om de amateur scheidsrechters moeten die nu ook zo gaan fluiten als op het WK. Het meest zorgen maak ik me om de zogenaamde drinkpauzes. Moeten de amateur scheidsrechters dit nu ook gaan doen bij 22 graden een drinkpauze inlassen. Natuurlijk zijn dit geen drinkpauzes, het gaat alleen maar over de reclames die in de drinkpauzes worden uitgezonden. Daarom vind ik dat het voetbal hiermee vermoord wordt want de spelers kunnen nu even rusten. Geen enkele speler zal nu aan het eind van de wedstrijd vermoeid raken. Mijn mening is dat een voetbalwedstrijd 2x 45 minuten duurt en niet 4 x 22 minuten. Bij extreme temperaturen vind ik dat er een drinkpauze mag komen. De reclame blokken zijn er naar mijn mening alleen maar ter meerdere eer en glorie van de FIFA bazen. Blijkbaar zijn de inkomsten van de reclames belangrijker dan het voetbalspel en dat is natuurlijk een schande. Als je verliest met je land maak dan niet de tegenstander uit voor alles wat mooi en lelijk is.
Waar ik me ook groen en geel aan erger is dat collega scheidsrechters in de nacompetitie een clubgenoot af staan te zeiken. Netter kan ik het helaas niet zeggen maar tegen die zogenaamde collega’s wil ik zeggen kijk ook eens in de spiegel hoe je het zelf doet. Ook de kritiek op de scheidsrechters op het WK is niet van de lucht maar daar denk ik van dat ze opdracht krijgen. Als ze die niet opvolgen krijgen ze natuurlijk geen wedstrijd meer om te fluiten. Daarom is het goed dat we met vier man op de cursus begeleiden hebben gezeten. Daar leerden we dat je altijd uit moet gaan van de scheidsrechter en niet de man of vrouw in de grond trappen positief kritisch benaderen.
Houd je dus aan deze regels en behandel je collega’s zoals jezelf behandeld wilt worden. Tot slot wens ik alle scheidsrechters een prettige vakantie en veel fluitplezier in de nieuwe competitie.
Wim Kant

